איך האינסטגרם שלי הפך מהילדה המעצבנת למכונת לידים משומנת?

איך האינסטגרם שלי הפך מהילדה המעצבנת למכונת לידים משומנת?

כיום, יש לנו  שתי פלטפורמות סושיאל עיקריות, אינסטגרם ופייסבוק. ולשתיהן אותו בעלבית. שתיהן הבנות הכי חכמות בכיתה, אבל הן ממש שונות אחת מהשניה. תחשבו על אבא שיש לו שתי בנות. נקרא לראשונה פיבי, היא המוצלחת וגם הפייבוריטית, עובדת לפי שיטה מאוד פשוטה של אינטרסים. אם משקיעים בה כסף, היא משקיעה בחזרה. היא לא נותנת לכל אחד יחס. אם אין לך אמצעים, היא לא תסתכל עליך. גם אם תשקיע בהתחלה בעמוד העסקי, ברגע שיגמר לך הכסף אתה יכול להגיד ביוש לכל הזכרונות שלכם ביחד, כי לפיבי אין סנטימנטים, היא לא תחשוב פעמיים לפני שתזרוק אותך לטובת חשבון עסקי אחר שיקח אותה לדייט יומי במנהל המודעות.

התמונה עם מיקרו משפיענית שהביאה לי הרבה פניות

לעומת זאת, הבת השניה סטוש, יותר קלילה, כיפית וזורמת. כזאת שמסובבת ראשים.  שלא תחשבו שהיא קלה יותר, גם סטוש לא תסתכל עליך אם לא תדע איך לגשת אליה. אבל במקרה שלה, אתה לא חייב להיות עשיר. מה כן חייב שיהיה לך? אתה חייב לדעת לדבר סטושית. אתה חייב לדעת איך לגעת בה. היא רוצה שתתייחס אליה ותראה אותה באמת. היא בהתחלה לא תבטח בך עד שתראה שהכוונות שלך רציניות לגביה. אבל אם אתה רציני, היא תגמול לך שבעתיים מאחותה הביץ’ פיבי.

עם פיבי אתה תגיע לשלב המזמוזים הרבה יותר מהר מסטוש, בהנחה שאתה יכול לשלם על זה, אבל סטוש, שלא כמו השם שלה, ממש לא בעניין של סטוצים. אם אתה בא והולך, תשכח מזה, לך לפיבי ואל תחזור.

עם מי היית יוצא?

לפני שנה, בעודי שכירה, פתחתי עסק צדדי שבו הכנתי האדפיסים בעבודת יד, שזה בעצם קשתות מפוארות לאנשים שאוהבים פסטיבלים וזרים לימי הולדת. כדי לקדם את עצמי הקמתי עמוד פייסבוק ועמוד אינסטגרם. ראיתי את כל היוטיובים על קידום האינטסגרם והייתי בטוחה שאני הולכת להיות מטאור אינסטנט. כדי להיות סופר מקצועית צילמתי המון תמונות מדהימות של הקשתות בלוקיישנים מיוחדים, העלתי כל יום פוסט עם כל ההאשטגים והחוקים, וחיכיתי לגדול. השתמשתי בכל השיטות של האשטגים, תגובות, פוסטים, סטורי ולא ממש הצלחתי לגדול. העמוד היה די מקרטע. חוץ מחברים שאמרו לי שראו אותי כל הזמן בפיד, ושאני חופרת לא ממש התרוממתי. היו לי אולי 100 עוקבים וכבר התחלתי להתייאש. איך יכול להיות שאני עושה את כל מה שאמור לעזור ולא רואה תוצאות? רגע לפני יאוש, עלה לי רעיון. כחלק מהמעקב אחרי קהל היעד, עקבתי אחרי מיקרו משפיעניות.

מיקרו משפיעניות אלו מובילות דעה באינסטגרם שיש להן כמה אלפי עוקבים. ראיתי שלאחת מהן תהיה  יום הולדת בקרוב. שאלתי אותה אם היא רוצה שאכין לה האדפיס מעוצב במיוחד בשבילה תמורת תיוג, והיא הסכימה. הכנתי לה קשת מפוארת לפי בקשתה, והיא אכן פרסמה תמונה שלה, אבל היא שכחה לציין שהיא הולכת לתייג עוד בערך 5 נותני חסות שונים באותה תמונה. כמובן שלא קרה עם זה כלום. טוב, לא באמת כלום. שיתפתי את התמונה פיד שלי וזה גם נתן לי תוכן רלוונטי שקידם אותי בדרכים אחרות. למרות שהשת”פ לא עלה יםה כמו שרציתי, לא התייאשתי. להפך, זה דווקא נתן לי יותר דרייב. החלטתי להמשיך באותה אסטרטגיה ופניתי למובילת דעה אחרת. וציינתי במפורש שהבקשה שלי היא תיוג רק שלי ללא נותני חסות אחרים. לשמחתי היא פרסמה תמונת יום הולדת עם הקשת שלי לבד בצורה מכובדת, יחד עם סטורי ותייגה אותי. וכמו קסם זה עשה שינוי משמעותי. קיבלתי יותר עוקבים. יותר פניות מלקוחות רציניות משלמות. מאוד הופתעתי כי היא משפיענית רק עם כמה אלפי עוקבים.

היום, עברה שנה, אני כבר לא עוסקת בתחום המופלא של האדפיסים, אבל הדבר המדהים הוא שלמרות שיש לי שם אולי 300 עוקבים, אני עדיין מקבלת פניות מאוד רציניות באינטסגרם. מלקוחות ששולחות לי תמונות מהפיד שלי ואומרות לי שהן רוצות שאכין להן קשתות כאלה לימי הולדת. אני נאלצת להגיד שאני כבר לא עוסקת בזה אבל כן משתמשת בעמוד הזה כדי לחזק עמודים שלי- עוד אסטרטגיה שארחיב עליה בהמשך.

לסיכום,

  • סטוש, למרות שמה, היא לא פלטפורמת אינסטנט. תשקיעו בה, תלמדו אותה ותרוויחו בענק
  • מיקרו משפיענים הם הדבר החם שיזניק לכם את הפיד
  • לא חייבים אלפי עוקבים בשביל להשיג לקוחות. צריך להיות ממוקדים ולהשקיע בנישה.
  • כמו כל דבר בחיים, מי שמתמיד מרוויח. אז קחו כוס קפה, תתרווחו ואל תאיצו בתהליך, התוצאות יגיעו.

Leave a Reply

Your email address will not be published.