למה עסקים מצליחים בלינקדאין?

למה עסקים מצליחים בלינקדאין?

כשהתחלתי לנהל את הסושיאל עבור חברות טכנולוגיה ופיננסים B2B תקציבים בינוניים וקטנים, הן ביקשו ממני לייצר תוכן לפוסטים, לבנות קהלים וליצור עמוד תדמיתי מרשים, במטרה לייצר נוכחות דיגיטלית שתחזק את מעמדם מול המתחרים ותשמש ערוץ נגיש עבור הלקוחות. זה לא היה כזה פשוט. אלו חברות המוכרות שירותים מורכבים וכדי שהפתרונות יהיו נגישים
וכיפיים לעיכול, היה צורך לפשט את המורכב. בעזרת תוכן וויזואל של דימויים שכולם יכולים להבין, יצרנו ערוץ תדמיתי מרשים בדפים עסקיים בפייסבוק ובלינקדאין.

בשלב מסוים הם רצו לגדול, והחליטו שתדמית זה כבר לא מספיק. הייתה דרישה ליצירת פוטנציאל עסקי מכל חלק מתקציב השיווק. הם רצו שאבנה קמפיין PPC למוצרים ושירותים שעולים אלפי ועשרות אלפי ש”ח בשנה. הסברתי להם שזה ידרוש מהם השקעה של הרבה זמן וכסף, אך במודעה המדויקת ובקריאטיב הנכון, האמנתי שאפשר לייצר כל ליד. הבעיה שלא היה להם הרבה זמן וכסף. הם רצו לגדול ובתקציבים נמוכים. לא הבנתי איך הם מצפים לקבל תוצאות בלי להשקיע. כמעט שקלתי להפסיק לעבוד איתם כי בתקציבים האלה הם סתם זורקים כסף ואני לא מוכנה לעשות את זה. הם ביקשו ממני לנסות לייצר בכל זאת משפך שיווקי יותר זול וזמין.

הרגשתי שחייבת להיות דרך אחרת. איך ניתן להשיג לידים איכותיים עבור עסקי B2B מהרשתות החברתיות בזול בזמן שהמתחרים עושים קידום ממומן ומוציאים אלפי שקלים לליד? גם דוד ניצח את גוליית לא באמצעות המשאבים הפיזיים, אלא בדרך המלך. פחות ברורה במבט ראשוני, אך הרבה יותר מזוקקת. מצאתי מחקר שאומר ש80% מהלידים של חברות B2B מגיעים מלינקדאין!  התוצאות  הדהימו אותי. הנתונים היו רלוונטיים לחברות B2B בעולם, אז בתחילה התייחסתי אליו בביטול. בארץ זה לא יעבוד. לפני שהתייאשתי לחלוטין, המשכתי לחקור את הנושא, לקרוא ולהתעניין. קראתי שאפשר להשיג תוצאות יפות על ידי שיווק מהפרופיל האישי. אם בטיפוח הפרופיל ואם ביצירת קשרים. הסיבה להצלחה בלינקדאין נעוצה בעובדה שזו רשת עסקית, אז יותר סומכים על קשרים שנוצרים דרך הרשת הזו, כי מי שמשקיע שם נתפס כמומחה יותר בקלות מאשר בפייסבוק למשל.

חשבתי לעצמי למה לא לנסות בעצם? מה יש לי להפסיד? כבר שנים שיש לי פרופיל לא מתוחזק, אך צברתי קשרים שהיו פוטנציאלים עסקיים. התחלתי בפרופיל שלי לפני שהמשכתי לפרופילים של לקוחות. רציתי בעצמי לגדול ולדעת לעשות את כל הטעויות על עצמי. עד אותו רגע הגיעו אלי לקוחות דרך כנסים, נטוורקינג, הפניות מלקוחות וקמפיינים בפייסבוק. למרות שקיבלתי לידים, חיפשתי ערוץ שיווקי נוסף שמגיע לקהל מדויק מבלי לאבד כסף בדרך אליו. להגיע
ללקוחות פוטנצאלים שבאמת ישמחו לשכור את שירותיי  ויהיו מוכנים לשלם על המקצוענות והניסיון שאני מביאה.

בהתחלה לינקדאין לא כל כך עבד. למרות ששדרגתי את הפרופיל, העלתי תכנים, והרחבתי את רשת הקשרים
שלי, לא הייתה ממש תזוזה. רק אחרי כמה חודשים אחרי שניסיתי כל מני אסטרטגיות שונות ראיתי התקדמות. אחד השינויים הכי גדולים שעזרו היה ניסוי וטעיה של שינוי הפרופיל. ובמקום שיראה כמו קורות חיים, הוא נראה אטרקטיבי עבור הלקוחות האידיאלים שלי. למה זה חשוב? כי כמעט כל מי שהצעתי לו חברות נכנס לפרופיל לבדוק אם אני רלוונטית עבורו. בנוסף, הרחבתי את רשת הקשרים ללקוחות פוטנציאלים, יזמתי פניות וכתבתי מאמרים שיעניינו את הקהל שלי. אחרי חודשיים ולקוחות פוטנציאלים חזרו אלי ואפילו פנו אלי מיוזמתם. התחלתי ליצור לעצמי מוניטין וליצור קשרים אמיתיים שיצאו מהפלטפורמה לעולם האמיתי. בדיוק הלקוחות שרציתי.

נדהמתי לראות שאכן ניתן לייצר דרך לינקדאין תוצאות עסקיות משמעותיות. זה דרש הרבה יצירתיות וניסוי וטעייה, אבל התוצאות שקיבלתי היו כל כך מדויקות ובחינם! הבנתי שכדי להצליח בלינקדאין, קודם כל צריך ליצור פרופיל ממגנט שהופך מיתוג אישי להצלחה עסקית. והפרופיל שלי עד היום משמש נכס אסטרטגי ללקוחות שרוצים להתרשם. זה מדהים שאלפי אנשים רלוונטיים לעסק שלי נמצאים במרחק הודעה אחת בלבד. הרגשתי שסוף סוף מצאתי רשת שבה ניתן לייצר צמיחה עבור העסק, באופן אורגני.  מטורף לחשוב לאן הייתי מגיעה היום אם הייתי מתחילה כבר מהתחלה להתנהל כמו שצריך בלינקדאין.

אחרי ההצלחה שלי, המשכתי לעשות את אותו הדבר עבור פרופילים של לקוחות שביקשו ממני לידים איכותיים- מנהלי המכירות בארגון, יזמים, יועצים ומנכ”לים שרצו ליצור עוד ערוץ עסקי מניב. וכך נוצרו עשרות שיתופי פעולה מוצלחים מלינקדאין בלבד. אני ממשיכה עם הPPC, אך בעולם העמוס לעייפה של ימינו אני מרגישה שה”עבודה” האורגנית מניבה תוצאות לטווח ארוך. ובסופו של דבר אני בונה על עסק צומח ויציב לא רק היום אלא גם שנים רבות.

היום אני מנהלת עמודים עסקיים עבור חברות בלינקדאין, ומעבירה סדנאות של מיתוג אישי עבור עסקי B2B שרוצים להצליח למשוך לקוחות באופן ממוקד משמעותי ומניב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.